Bērniem draudzīgas velo takas

Kanādas klinšainie kalni ir lieliska vieta, kur kopā ar bērniem radīt paliekošas atmiņas. Banfā un Kananaskisā ir tik daudz bērniem draudzīgu aktivitāšu, ko darīt starp klinšaino kalnu skaistumu. Daudzas ģimenes ierodas Banfā, lai dotos nelielos pārgājienos, taču Banfā un Kananaskisā ir arī daudz bērniem draudzīgu veloceliņu.

Zemāk mēs dalāmies ar mūsu 8 iecienītākajām bērniem draudzīgākajām velo takām Banff un Kananaskis. Jūs atradīsiet visdažādākās velo takas, taku segumu un ainavas. Daudzās no šīm vienkāršajām Banfas un Kananaskisas veloceliņiem ir iespēja ģimenes izbraucienu papildināt ar vieglu pārgājienu.

1. Brauciens ar velosipēdu pa Bow Valley Parkway uz Džonstona kanjonu
Lai pandēmijas laikā radītu vietu apmeklētājiem, Kanādas Parks Kanāda ir slēgusi Bow Valley Parkway transportlīdzekļu satiksmei uz dienvidiem no Castle Junction.

Šis retais ceļa slēgšanas gadījums rada vienreizēju, bērniem draudzīgu velobraucienu ģimenēm, kas apmeklē Banfu. Pārgājiens Džonstona kanjonā parasti ir viens no visvairāk pārpildītajiem objektiem Banfā, taču tagad to var apmeklēt gandrīz izolēti, braucot ar velosipēdu pa Bow Valley Parkway līdz Džonstona kanjona takas sākumpunktam.

Ja dodaties ar ģimeni šajā ļoti patīkamajā Banfas velobraucienā, noteikti apstājieties un dodieties pārgājienā pa Džonstona kanjonu. Tā ir pavisam cita pieredze bez cilvēku pūļiem. Džonstona kanjons ir skaists neatkarīgi no apstākļiem, bet izbaudīt to ar nelielu mieru ir vienreizējs piedzīvojums.

Izveidojiet šo apbrīnojamo bērniem draudzīgo veloceliņu Banfā, kamēr varat!

Attālums: Velobrauciena kopējais garums ir 13 km (6,5 km katrā virzienā). Pārgājiens līdz Džonstona kanjona lejteces ūdenskritumam ir 2,4 km turp un atpakaļ, bet līdz augšējam ūdenskritumam – 5 km turp un atpakaļ.

Atrašanās vieta: Atrašanās vieta: Castle Junction ir vidēja izmēra autostāvvieta. Tā agri piepildās, pat darba dienās, tāpēc ierodieties laikus.

Grūtības: Mūsu 4 un 6 gadus vecajiem bērniem vajadzēja nedaudz vairāk nekā stundu, lai ar velosipēdu aizbrauktu līdz Džonstona kanjonam, un vēl stundu atpakaļ. Starp Castle Junction un Johnston Canyon nav gandrīz nekāda augstuma kāpuma/krituma, bet ir vairāki gari, pakāpeniski kāpumi, kas var būt grūti mazām kājām vai bērniem ar vienpārnesumu velosipēdiem.

Drošības padomi braukšanai ar velosipēdu pa Bow Valley Parkway kopā ar bērniem
Banfas savvaļas dzīvnieki ir sajūsmā par samazināto apmeklētāju skaitu un klīst vietās, no kurām tie parasti izvairās. Pat ar transportlīdzekļu satiksmi Bow Valley Parkway ir viena no labākajām vietām Banffā, kur vērot savvaļas dzīvniekus. Bez transportlīdzekļu satiksmes savvaļas dzīvniekiem ir ērtāk dzīvot šosejas tuvumā. Mūsu pirmā apmeklējuma laikā šoseju šķērsoja melnais lācis.

Bow Valley Parkway šajā laikā nav pilnībā brīvs no transportlīdzekļiem. Reizēm garām var pabraukt Kanādas parka transportlīdzekļi un ceļa būvdarbu kravas automašīnas. Šajā ceļa posmā drīkst braukt arī Johnston Canyon Bungalows viesi. Transportlīdzekļi nav bieži sastopami, taču vienmēr esiet uzmanīgi par savu bērnu atrašanās vietu.

Objekti gar Bow Valley Parkway
Mazgātavas atrodas Džonstona kanjona stāvlaukumā.

Restorāns ir atvērts pie Johnston Canyon Bungalows. Viņi piedāvā kafiju, uzkodas un daudz ko citu, ar ko palutināt bērnus par viņu labo darbu, nokļūstot līdz šejienei.

Visā Džonstona kanjona takas garumā ir soliņi.

Ja ģimenes velobrauciena beigās vēlaties apbalvot par labām pūlēm, Castle Mountain Chalets ir universāls veikals.
2. Banff Legacy Trail
Brauciens ar velosipēdu pa Banff Legacy Trail ir neticami jautrs un ainavisks bērniem draudzīgs velobrauciens starp Kanmoru un Banfu. Banff Legacy Trail ir viena no mūsu iecienītākajām nodarbēm Banffā, kas izveidota par godu Banfas Nacionālā parka 125. gadadienai.

Pa ceļam šajā ģimenei draudzīgajā velobraucienā jūs brauksiet cauri bieziem mežiem, kas klāti ar skaistām savvaļas puķēm, garām bebru aizsprostotiem kalnu strautiem un, iespējams, ieraudzīsiet briedi vai zivjērgli. Jā, lielāko daļu no šī maršruta jūs brauksiet paralēli TransCanada šosejai, taču Kanādas klinšaino kalnu ainavas ir tik iespaidīgas, ka jūs gandrīz nemanīsiet satiksmi.

Banff Legacy Trail savienojas ar vēl dažām bērniem draudzīgām veloceliņiem, veidojot Rocky Mountain Legacy Trail, kas kopā veido 26,8 km garu taku vienā virzienā. Maziem bērniem ar viena pārnesuma velosipēdiem šis attālums var šķist pārāk garš, taču ir daudz iebrauktuvju, kas ļauj veikt īsākus attālumus.

Attālums: Banff Legacy Trail oficiālais garums ir 22,3 km (vienā virzienā), taču to var pagarināt līdz 26,8 km, ja braucat pa Rocky Mountain Legacy Trail.

Atrašanās vieta: Banff Legacy Trail velobraucienam ir vairāki piekļuves punkti:

Ceļojumu Albertas Apmeklētāju informācijas centrs (Kanmore)
Valleyview Day Use Area (Banff National Park – Hwy 1 Eastbound).
Cascade Ponds (Banff National Park).
Banfas pilsēta (autostāvvieta pie Fenlands atpūtas centra vai Banfas dzelzceļa stacijas, bet, lai nokļūtu līdz Banff Legacy Trail, jāplāno braukt cauri pilsētai).

Grūtības: Ņemot vērā, ka šī velo taka atrodas Kanādas Skalisko kalnu sirdī, tā ir pārsteidzoši līdzena. Izbraucot no Kanmoras, braucot ar velosipēdu līdz Banfai, jūs iegūsiet tikai aptuveni 250 m augstumu, no kuriem lielākā daļa ir garās, gandrīz nemanāmās kāpās. Protams, ir daži īsi, stāvāki kalniņi, ar kuriem nākas cīnīties, taču tie kopumā ir viegli pārvarami.

Ņemot vērā augstuma pieaugumu, brauciens ar velosipēdu uz Banfu ir grūtākais virziens, jo īpaši, ja vējš pūš no rietumiem (kā tas ir bieži). Salīdzinājumam, velobrauciens no Banfas uz Kanmoru lielākoties ir lēzens lejupceļš, tāpēc tas ir diezgan viegls, un ir tikai daži kalnu posmi, kuros jātiek galā ar kāpumiem.

Brauciens pa Banff Legacy Trail vienā virzienā
Brauciet ar velosipēdiem 3. maršruta Roam Bus maršrutā no Kanmoras uz Banfu un izbaudiet braucienu ar velosipēdiem lielākoties lejup pa kalnu līdz Kanmorai. Lūdzu, ņemiet vērā, ka velosipēdu glabāšanas vietas Roam autobusā ir ļoti ierobežotas, un ar tām nevajadzētu rēķināties. Pirms došanās ceļā izlasiet Roam velosipēdu izmantošanas noteikumus.

Alternatīva, neatkarīga stratēģija ir novietot ģimenes automašīnu pie Cascade Ponds netālu no Banff pilsētas un izbaudīt vieglu braucienu ar velosipēdu uz Canmore kā ģimenei. Tad, kamēr pārējie ģimenes locekļi bauda pankūkas Craig’s Way Station, viens no vecākiem brauc ar velosipēdu atpakaļ uz Cascade Ponds, lai paņemtu automašīnu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp