Gravel Bike Vs Mountain Bike – labākais Off Road Riding?

Šī gada sākumā es nevarēju izšķirties starp grants velosipēdu un kalnu velosipēdu, un kurš no tiem man būtu vispiemērotākais. Vai grants velosipēdi tomēr nav tas pats, kas agrāk bija kalnu velosipēdi?

Kas ir grants velosipēds?

Ja jūs krustotu šosejas velosipēdu ar kalnu velosipēdu, jūs iegūtu grants velosipēdu. Uzskatiet, ka grants velosipēds ir mīlestības bērns!

Šī aizvien populārākā velosipēdu tipa koncepcija ir tāda, ka tas ir ātrāks par kalnu velosipēdu un izturīgāks par šosejas velosipēdu. Būtībā tiek izmantotas abu velosipēdu labās īpašības.

Ar grants velosipēdiem var braukt pa asfaltu, dubļiem un praktiski jebko pa vidu, un tas ir viens no to pievilcīgajiem aspektiem.

Varbūt jūs nepārsteigs, ka šī koncepcija nāk no Amerikas, kur ir burtiski tūkstošiem jūdžu garas grants seguma trases. Šie ceļi nav piemēroti šosejas velosipēdiem, bet tie ir kā radīti, lai tos izpētītu ar grants velosipēdu!

Grants velosipēds uz grants ceļa
Grants velosipēda plusi
Aksesuāri
Daudzējādā ziņā grants velosipēds lieliski noder gan kā velosipēds braukšanai uz darbu, gan kā velosipēds nedēļas nogalei.

Aksesuārus var viegli pievienot – un es apgalvoju, ka tie papildina grants velosipēda izskatu! Uzlieciet dažus dubļu aizsargus un sēdekļa somu, un jūs varēsiet braukt uz darbu un braukt visu gadu.

Viena nopietna grants velosipēdu priekšrocība ir tā, ka riepas var viegli nomainīt, tāpēc, ja vēlaties/vajag lielākus/pievelkamākus riteņus, jūsu velosipēds to var pielāgot.

Divi velosipēdi vienā
Daudzējādā ziņā grants velosipēds ir kā divi velosipēdi, bet bez izmaksām.

Vai vēlaties pavadīt laiku uz ceļa? Nekādu problēmu, vienkārši uzvelciet velosipēdam ceļa riepas, un atšķirībā no kalnu velosipēda tas spēs turēt līdzi šosejas velosipēdam. Tas ne tikai ļauj ietaupīt naudu, bet arī ietaupīt uzglabāšanas vietu. Liels ieguvums!

Nekur nav aizliegts
Iespējams, es nedaudz pārspīlēju… bet jūs saprotat, par ko runāju. Ar grants velosipēdu var braukt tur, kur ar šosejas velosipēdu nevar, un tas var tikt galā ar nelīdzenu apvidu tikpat labi kā kalnu velosipēds.

Neticat man? Skatieties šo GMBN video!

Uzmanību

Ar grants velosipēdu jūs varat vienkārši izbaudīt braucienu, neuztraucoties par sava dārgā (bet diezgan trauslā) šosejas velosipēda bojājumiem vai caurumiem.

Daudziem kalnu velosipēdiem ir dropper statņi vai pilna balstiekārta. Lai gan aizvien vairāk grants velosipēdu tiek pārdoti ar nobraucamiem statņiem un priekšējo balstiekārtu, tie nav lielākā daļa.

Tā kā lielākajai daļai grants velosipēdu nav šo “papildierīču”, uz takām būs jāpalēnina braukšanas ātrums un kopumā jābrauc lēnāk. Kāpēc tas ir labi? Lai pārvarētu takas, jums būs nepieciešamas lielākas iemaņas, tādējādi jūs kopumā kļūsiet labāks braucējs!

Vienkāršība
Es pirmais atzīstu, ka man ik pa laikam patīk kāds sīkrīks vai divi, bet reizēm ir patīkami kaut ko samazināt, vai ne?

Grants velosipēdi ir lielisks iemesls, lai to izdarītu. Sastāvdaļu skaits parasti ir mazāks nekā kalnu velosipēdiem, un tas nozīmē, ka ir mazāk iespēju kļūdīties. Tas nozīmē, ka jūs varat vienkārši sēsties un izbaudīt braucienu! Galu galā, dzīvē viss ir vienkārši!

Pārtraukums grants velosipēda braucējam
Gravel velosipēdu trūkumi

Ar grants velosipēdiem nav tikai rozēm klāts, un es melotu, ja teiktu, ka nav nekādu trūkumu. Tāpēc aplūkosim, kādi tie varētu būt.

Lēnāks
Ja runa ir par nopietni tehniskām takām, kalnu velosipēds būs ātrāks. Tas ir radīts, lai vislabāk attīstītos šādos apstākļos.

Protams, uz līdzenāka reljefa grants velosipēds uzvarēs, taču šaurākas riepas nespēj nodrošināt nepieciešamo saķeri, un balstiekārtas trūkums nozīmē, ka jūs nevarat pārvarēt izciļņus un nelīdzenumus tādā ātrumā kā, piemēram, ar cieto kalnu velosipēdu.

Izmaksas
Šobrīd grants velosipēdi noteikti ir nedaudz dārgāki. Tie ir pieprasīti un ir jaunums.

Domāju, ka laika gaitā tas izlīdzināsies, bet pašlaik tirgus ir tāds, kāds tas ir.

Ne zivs, ne vista?

Gravel velosipēdi pārņem dažas iezīmes gan no šosejas, gan kalnu velosipēdu pasaules.

Tomēr tie nav īpaši izcili. Gravel velosipēdi ir lēnāki par šosejas velosipēdiem, un tie nevar veikt visu, ko var kalnu velosipēds. Lai gan tiem ir milzīga pievilcība!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp