Kalnu velosipēda apkope un padomi

Vai esat gatavs padarīt savu kalnu velosipēdu kā jaunu?

Ar regulāru apkopi jūs varat nodrošināt, ka jūsu velosipēds vienmēr ir izcilā formā. Mēs parādīsim jums, kā to izdarīt ar mūsu kalnu velosipēdu apkopes grafiku un padomiem.

No tīrīšanas un smērēšanas līdz riepu spiediena pārbaudēm un bremžu regulēšanai, mēs palīdzēsim jums saglabāt savu velosipēdu darba kārtībā.

Sāksim!

Sagatavošanās apkopei

Pirms sākat jebkādu apkopi savā kalnu velosipēdā, jums jāsagatavojas. Savāciet nepieciešamās rīcības, piemēram, tīrīšanas lupatu, smērvielas, tīrīšanas šķīdumu un daudzfunkcionālu rīku. Turklāt atvienojiet pietiekami daudz laika, lai darbu veiktu pareizi.

Pārliecinieties, ka velosipēds ir ērtā pozīcijā darbam, piemēram, velosipēda statīvā vai darba galdā. Jūs varat arī iegādāties velosipēda remonta rokasgrāmatu, kas palīdzēs jums vadīt cauri procesam. Kad viss ir gatavs, sāciet pārbaudīt velosipēdu, lai noteiktu iespējamu bojājumu pazīmes.

Pārbaudiet rāmi uz plaisām vai skrambām, un pārbaudiet riteņus un riepas, lai noteiktu nolietojuma pazīmes. Turklāt pārbaudiet rūsainas detaļas un nolietotas vadus. Beidzot, paskatieties uz ķēdi un pārliecinieties, vai tā ir smērēta un labā stāvoklī.

Pabeidzot pārbaudi, varat pāriet pie apkopes procesa.

Tīrīšana un smērēšana

Tagad, kad esi pārbaudījis velosipēdu, lai pārliecinātos, ka nav bojājumu, ir laiks sākt tīrīšanu un eļļošanu.

Sāc ar riteņu, ķēdes un kasētes noņemšanu. Tīri ķēdi un kaseti ar atkausētāju, tos skrūvējot ar suku. Nomazgā ar ūdeni un tad nosusini ar drānu. Uzklāj eļļu uz ķēdes, to ieelpojot saitēs.

Tad tīri rāmi un riteņus ar sūkli un ūdeni. Nosusini ar drānu un tad uzklāj plānu aizsargapvalku uz rāmes.

Saliec riteņus un ķēdi atpakaļ, un esi gatavs braukšanai. Pabeidz, eļļojot visus kustīgos detaļas, piemēram, pedāļus, bremzes un amortizatorus.

Veicot regulāru apkopi, tu spēsi uzturēt savu velosipēdu labā stāvoklī.

Riteņbraukšanas inspekcija

Rūpīgi pārbaudi savu velosipēdu regulāri, lai atrastu jebkādas bojājumu vai nodiluma pazīmes. Meklējiet atslābušas detaļas, nepareizi darbojošos bremzes, nodilušas riepas un jebkādas citas problēmas, kas varētu izraisīt negadījumu.

Īpaši pievērs uzmanību rāmim, plocēm un amortizatoriem, jo tie ir viskritiskākie komponenti. Pārliecinieties, ka visas detaļas joprojām darbojas pareizi un nav rūsējušas. Pārbaudiet vai rāmī nav plaisu vai iegriezumu. Ja pamanāt kādas no šīm problēmām, nesiet savu velosipēdu pie profesionāļa, lai to remontētu vai nomainītu.

Papildus bieži pārbaudiet velosipēda ķēdi, lai pārliecinātos, ka tā ir savilkta un smērēta. Pārliecinieties, ka zobrati un zobratu kronšteini ir labā stāvoklī un nav nodiluši.

Visbeidzot, pārbaudiet ritenis vai tā joslās nav nekādu iegriezumu, liekumu vai saliektumu. Ja kāda no šīm problēmām ir klāt, nesiet riteni profesionāļa pārbaudei un remontam. Tas nodrošinās drošu un gludu braucienu.

Riepu spiediena pārbaude

Riepu spiediena pārbaude ir būtiska kalnu velosipēdēšanas sastāvdaļa. Jums regulāri jāpārbauda riepu spiediens un jāpielāgo tam atbilstoši braukšanas teritorijai.

Tas palīdzēs jums uzturēt kontroli pār velosipēdu un uzlabot braukšanas kvalitāti.

Pārbaudiet spiedienu

Regulāri pārbaudiet savu kalnu velosipēda riepu spiedienu, lai nodrošinātu tā gatavību jebkurai braucienam. Pareizs riepu spiediens ir būtisks, lai braukšana būtu droša un komfortabla. Pārāk liels spiediens palielina riepas pretestību un slidināšanos, bet pārāk mazs spiediens palielina iespēju parādīties griežu caurumiem. Lai pārbaudītu spiedienu, izmantojiet precīzu riepu spiediena mērītāju, lai izmērītu abu riepu spiedienu.

Spiediens Riepu Tips
30-35 PSI XC Riepas
25-30 PSI Takas Riepas
20-25 PSI DH Riepas
15-20 PSI Resnas Riepas

Regulējot spiedienu, ņemiet vērā terēnu un laika apstākļus. Ja plānojat garu braucienu, nedaudz lielāks spiediens var būt noderīgs, bet īsākiem braucieniem zemāks spiediens var būt komfortablāks. Visbeidzot, atcerieties, ka riepu spiediens ar laiku samazināsies, tāpēc regulāra spiediena pārbaude ir svarīga.

Regulāri pārbaudi

Lai gan riepu spiediens ir svarīgs, Jums ir jāuzrauga tas regulāri, lai uzturētu kalnu velosipēdu labā formā. Šeit ir daži padomi, kā to darīt:

 1. Iegādājieties uzticamu, precīzu riepu spiediena mērinstrumentu un izmantojiet to katru mēnesi.
 2. Pārliecinieties, ka Jūsu riepas ir pietiekami piepūstas pareizam spiedienam atbilstoši Jūsu velosipēdam un terenam.
 3. Pirms katras braukšanas pārbaudiet abu riepu spiedienu.
 4. Uzraudzīt riepu sānu virsmas, lai pamanītu jebkādas griezumus, čaumalas vai nolietojuma pazīmes.

Ķēdes kopšana

Rūpēties par kalnu velosipēda ķēdi ir būtiski, lai saglabātu to labā stāvoklī.

Lai to paveiktu, jums vajadzētu nodrošināt:

 • Regulāri tīrīt ķēdi
 • Smērēt to ar eļļu
 • Nomainīt to, ja nepieciešams.

Regulāri notīriet ķēdi.

Jūsu velosipēda ķēdei nepieciešama regulāra tīrīšana, lai to uzturētu labā formā. Lai sasniegtu labākos rezultātus un nodrošinātu ilgstošu braucienu:

 1. Katra brauciena beigās attīrīt ķēdi ar degrezeri.
 2. Izmantojiet suku, lai noskrubinātu netīrumus un netīrumus.
 3. Noskalojiet ķēdi un nosusiniet to ar tīru dvieli.
 4. Smērējiet ķēdi ar velosipēda specifisku smērvielu.

Darot tā, jūs samazināsiet nodilumu, uzlabosiet pārslēgšanas veiktspēju un pagarināsiet jūsu velosipēda ķēdes mūžu.

Ja jūs neievērosiet ķēdes tīrīšanu, tā kļūs neefektīva un radīs vairāk kaitējumu nekā labuma. Pareiza apkope ir atslēga uz uzticamu un baudāmu braucienu.

Smērēt ķēdi

Pēc velosipēda ķēdes tīrīšanas nākamais solis ir tās pareiza smērēšana. Pareiza velosipēda ķēdes smērēšana ir būtiska, lai nodrošinātu tās plūstošu darbību un ilgu kalpošanas laiku. Smērvielu vajadzētu uzklāt uz ķēdes, kamēr tā kustas, tāpēc jums būs jāpārslēdz ķēde uz augstāko ātrumu aizmugurējā kasetē. Uzklājiet smērvielu uz ķēdes, lēni pedāļojot. Pārliecinieties, ka jums ir drāna rokā, lai noslaucītu lieko smērvielu.

Biežums Smērvielas veids Citi
Katra brauciens Smitīgs smērvielas veids Noslaucīt lieko
Katras dažas nedēļas Sauss smērvielas veids Vispirms notīrīt ķēdi
Katras 6 mēnešos Vaska smērvielas veids Ja nepieciešams, nomainīt ķēdi

Kad uzklājat smērvielu, uzklājiet to uz ķēdes rullēm, nevis tikai uz sānu plāksnēm. Jūsu izmantotā smērvielas daudzumam vajadzētu būt pietiekamam, lai pārklātu rullītes. Neaizmirstiet arī smērēt vadītājriņķus un pārslēdzes vadītājriekstus. Visbeidzot, ņemiet drānu un noslaukiet jebkādu lieko smērvielu. Tas palīdzēs uzturēt jūsu piedziņu tīru un nodrošinās jūsu kalnu velosipēdam ilgāku kalpošanas laiku.

Aizvietot ķēdi

Kad esi sasmaržinājis savu ķēdi, apskati to, lai noteiktu, vai tā ir jānomaina. Ja ķēde ir nolietota, salauzta vai rūsējusi, ir pienācis laiks to aizstāt. Šeit ir daži padomi, kā nomainīt savu ķēdi:

 1. Iegādājies ķēdes instrumentu, lai nodrošinātu pareizu piestiprināšanu.
 2. Izvēlies ķēdi, kas ir saderīga ar tavu velosipēdu.
 3. Pārbaudi, vai ķēde piestiprinās stingri un pareizi.
 4. Lieto ķēdes smērvielu, lai tā darbotos viļņojumā.

Nomainot ķēdi, pārliecinies, ka ievēro ražotāja norādījumus un veic nepieciešamās drošības pasākumus. Tas var palīdzēt pagarināt kalnu velosipēda mūžu un nodrošināt gludāku braucienu.

Bremžu regulēšana

Regulāra bremžu pielāgošana ir būtiska, lai droši un efektīvi brauktu kalnos ar velosipēdu. Regulāra bremžu pielāgošana ļaus jums vienmēr ātri un bez problēmām apturēt velosipēdu neatkarīgi no teritorijas. Lai pielāgotu bremzes, sāciet ar bremžu vadiņa skrūves atskrūvēšanu. Atkarībā no bremžu veida, iespējams, būs jāatver arī bremžu vadiņa fiksējošā skrūve. Pārbaudiet bremzes, lai pārliecinātos, ka tās darbojas pareizi, un tad pielāgojiet tās saskaņā ar šādu tabulu:

Pielāgošana Virziens Apjoms
Vads Atskrūvēt 1/4 pagrieziens
Svirme Pārvietot 1/4 colla
Bremžu klotnes Pārvietot 1/8 colla

Galīgie pieskārieni

Beidzot, lai nodrošinātu, ka jūsu kalnu velosipēds ir labā stāvoklī, ir pienācis laiks pēdējām pieskārieniem. Šeit ir 4 punktu saraksts, kas jums palīdzēs:

 1. Pārbaudiet, vai nav nekādu atslābušu skrūvju un stipriniet tās, ja nepieciešams.
 2. Noslaukiet velosipēdu ar mitru lupatu un pārliecinieties, vai tas ir tīrs un sauss.
 3. Smērējiet ķēdi un citas metāla detaļas, lai aizsargātu tās no rūsas.
 4. Pārbaudiet riepu spiedienu un pārliecinieties, vai bremzes darbojas pareizi.

Regulāra apkope ir būtiska, lai saglabātu jūsu kalnu velosipēdu labā formā. Ar šiem vienkāršajiem soļiem jūs varat nodrošināt, ka jūsu velosipēds ir drošs un gatavs nākamajai braucienam.

Bieži uzdotie jautājumi

Kāda veida rīkus man vajag kalnu velosipēda apkopei?

Jums būs nepieciešami pamata instrumenti, piemēram, atslēgas, skrūvgrieži un velosipēda pumpis. Jums var būt nepieciešams arī ķēdes rīks, riepu atvilktnes un piespiedspēka atslēga, ja veicat sarežģītāku apkopi.

Cik bieži man vajadzētu veikt apkopi savam kalnu velosipēdam?

Jums vajadzētu reizi gadā nogādāt savu velosipēdu apkopē un remontā. Regulāra apkope nodrošina, ka jūsu velosipēds darbojas gludi un droši.

Ko man darīt, ja manas kalnu riteņbraukšanas velosipēds salūzt brauciena laikā?

Ja jūsu kalnu velosipēds salūzt brauciena laikā, palieciet mierīgi un novērtējiet situāciju. Pārbaudiet, vai kādas detaļas ir vaļīgas vai bojātas un, ja iespējams, mēģiniet to paši salabot. Pretējā gadījumā, izsauciet palīdzību un gaidiet, līdz atbraucienā palīdzība.

Kāda veida reljefs ir vislabāk piemērots kalnu velosipēdēšanai?

Kalnu velosipēdēšana vislabāk piemērota ceļiem ar atšķirīgu reljefu, piemēram, zemei, grants vai dubļiem. Kalni, lēcieni un šķēršļi izmantos pat pieredzējušāko braucēju.

Kādu veidu aizsargapģērbu man vajadzētu valkāt braucot ar kalnu velosipēdu?

Braucot ar kalnu velosipēdu, jums vajadzētu valkāt ķiveri, ceļu aizsargus, elkoņa aizsargus un cimdu, lai nodrošinātu aizsardzību. Pārliecinieties, ka jūsu ekipējums der pareizi un ir ērti.

Secinājums

Lai nodrošinātu, ka jūsu kalnu velosipēds ir labā stāvoklī un gatavs nākamajai braucienam, regulāra apkopes grafika ievērošana ir būtiska. Tas ietver regulāru riepu spiediena pārbaudi, ķēdes kopšanu un bremžu regulēšanu.

Regulāri pārbaudot riepu spiedienu, jūs varat nodrošināt, ka jūsu riepas ir pareizi piepumpētas, kas uzlabo saķeri un novērš bojājumus. Turklāt pareizs riepu spiediens var pagarināt riepu kalpošanas laiku.

Rūpes par jūsu velosipēda ķēdi ir arī svarīga. Tas ietver regulāru tīrīšanu un smērēšanu, lai novērstu rūsu un koroziju, kā arī nodrošinātu viļņošanos un efektīvu enerģijas pārnešanu.

Visbeidzot, bremžu regulēšana ir svarīga jūsu drošībai. Regulāri pārbaudiet un regulējiet bremzes, lai nodrošinātu optimālu bremzēšanas spēku. Tas ietver bremžu kluču pārbaudi bojājumiem un, ja nepieciešams, vadu spriedzes regulēšanu.

Ievērojot šos apkopes uzdevumus, jūs varēsiet braukt ar paļāvību, zinot, ka jūsu velosipēds ir labā formā un gatavs doties pa takām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp