plakanas takas velosipēds

Ja esat kādreiz braucis ar šosejas velosipēdu pa pārgājienu taku, droši vien zināt, ka tie nav piemēroti nelīdzenam apvidum. Šis funkcionalitātes trūkums attiecas pat uz līdzenām takām.
Par laimi, velosipēdistiem ir vairākas gludu taku velosipēdu iespējas. Šeit mēs apskatīsim mūsu piecus iecienītākos velosipēdus un parādīsim, kā atrast labāko velosipēdu līdzenām takām.

Kā izvēlēties velosipēdu līdzenām takām

Desmitiem faktoru var padarīt velosipēdu slikti aprīkotu vai labi piemērotu braukšanai pa takām. Tomēr velosipēda izmēri, izturība un riteņi ir trīs būtiskākie faktori, kas jāņem vērā, braucot pa līdzenām takām.

Rāmja leņķi un rāmja materiāls

Plakanās taku takas velosipēdiem nav jābūt pārāk izturīgiem, taču tiem jābūt pietiekami izturīgiem, lai izturētu nelīdzenu reljefu. Izvēloties velosipēdu ar oglekļa, nevis sakausējuma rāmi, braukšana būs vienmērīgāka. Tomēr velosipēda struktūrai ir lielāka nozīme nekā tā materiālam.

Ražotāji velosipēdu komponentus pielāgo konkrētiem apvidiem, un taku velosipēdu ražotāji cenšas panākt stabilitātes un ātruma līdzsvaru. Ideālam taku velosipēdam parasti ir 62-68 grādu galvas caurules leņķis. Tam ir arī sēdekļa leņķis augstāks par 65 grādiem un dibena kronšteins atrodas 340 milimetru attālumā no zemes.

Riteņi

Velosipēdu riteņiem jābūt precīzi piemērotiem attiecīgajam apvidum, lai brauciens būtu pēc iespējas vienmērīgāks. Piemēram, 26 collu riteņi nederēs braukšanai kalnos, jo ar tiem nevar pārbraukt šķēršļus. Tomēr velosipēds ar 29 collu riteņiem būs pārāk smags ideālai ceļošanai pa ceļu.

Ideāls riteņu izmērs ceļošanai takās ir 27,5 collas, jo tas nodrošina velosipēdiem pietiekamu svaru, lai izturētu nelīdzenu reljefu. Tajā pašā laikā tas ir pietiekami plāns, lai varētu sasniegt lielāku ātrumu. Tomēr daži cilvēki dod priekšroku kontrolei, ko takās nodrošina lielāki riteņi.

Labākais velosipēds līdzenām takām

Riteņbraukšana ir hobijs, kas lielā mērā atkarīgs no individuālajām vēlmēm, tāpēc nav tādas lietas kā “ideāls” taku velosipēds. Iepriekš minētie izmēri ir standarta izmēri visā nozarē. Tomēr daži cilvēki dod priekšroku leņķiem, kas veicina lielāku ātrumu vai labāku kontroli.

Tomēr, veicot nelielu izpēti un pietiekami daudz izmēģinājuma braucienu, jūs atradīsiet sev piemērotāko velosipēdu līdzenām takām. Zemāk esam uzskaitījuši piecus no mūsu favorītiem, lai sniegtu jums sākumpunktu, kur meklēt. Katrs velosipēds ir ideāla izmēra un kalibrēts variants braukšanai pa takām.

CANYON SPECTRAL 29 CF8.0

Canyon ir radījis Spectral 29 CF8.0, lai nodrošinātu ātru braukšanu pa līdzenām takām. Galvas caurules un sēdekļa leņķi, kā arī pamatnes kronšteina augstums ir labi piemēroti ātrai, bez piepūles veicamai braukšanai. Turklāt riteņi un rāmis ļauj saglabāt kontroli un komfortu pat braucot ar pilnu jaudu.

Ar Canyon Spectral 29 CF8.0 uzbraukt negaidītus kalnus vai šķēršļus ir viegls uzdevums pat bez ātruma pārslēgšanas. Pateicoties velosipēda vienmērīgajai braukšanas sajūtai, jūs gandrīz nepamanīsiet reljefa maiņu.

Tomēr velosipēda gludums tiek panākts uz asākas navigācijas rēķina. Tāpēc jūs, iespējams, nejutīsiet tik lielu kontroli pār virziena maiņu kā ar citiem taku velosipēdiem.

Tomēr, braucot ar Canyon Spectral 29 CF8.0, jūs jutīsieties komfortabli, braucot taisni, neatkarīgi no tā, kas ir jūsu ceļā.

Velosipēds var lepoties ar izturīgu 29 collu riteņu izmēru un spēcīgu amortizācijas dakšiņu. Piekares 150 milimetru gaita nodrošina, ka riepas ir pielīmētas pie līdzenas virsmas neatkarīgi no laikapstākļiem.

Kopumā Canyon Spectral 29 CF8.0 varētu būt labākais velosipēds līdzenām takām, ja jums patīk braukt lietū un sniegā.

Plusi
Iespaidīgs ātrums un kontrole
Lieliski brauc pa līdzenām takām jebkuros laikapstākļos
Patīkama braukšanas sajūta iesācējiem

Mīnusi
Gludums neļauj veikt asas kustības
Dārgs

YT IZZO CORE 3

YT Izzo Core 3 rāmis ir pilnībā izgatavots no oglekļa. Šī konstrukcija nodrošina iespaidīgu kontroli un izturību, pat līdzās citiem augstas klases treilera velosipēdiem. Ar šo kontroli un velosipēda 29 collu riteņiem jūs viegli pārvarēsiet jebkādus šķēršļus, kas aizšķērsos jūsu ceļu.

YT Izzo Core 3 izturība un lielās riepas padara to lieliski piemērotu sarežģītiem ceļiem vai kalnu riteņbraukšanai. Tomēr šīs īpašības ne vienmēr ir nepieciešamas uz līdzenām takām. Rezultātā šis velosipēds jutīsies ierobežotāks nekā tā konkurenti, kad mēģināsiet sasniegt lielu ātrumu uz gludām virsmām.

YT Izzo Core 3 ir arī nedaudz nereaģējošs brīvkustības pārnesumkārba, kas apgrūtina jūsu spēju braukt pa līdzenām takām. Tāpēc velosipēdistiem ir jāstrādā smagāk sliktās brīvkustīgā pārnesumkārbas konstrukcijas dēļ.

Tomēr YT Izzo Core 3 joprojām ir labākais velosipēds līdzenām takām iesācējiem. Tas ir pieejams piecos izmēros, un tā uzsvars uz stabilitāti padara pieejamu jebkuru apvidu neatkarīgi no prasmju līmeņa.

Plusi
Nepārspējama kontrole
Viegli braucams nelīdzenā apvidū
Lieliski piemērots iesācējiem

Mīnusi
Slikta brīvgultņa reakcija
Ierobežots ātrums izturīgās konstrukcijas dēļ

TREK ROSCOE 8

Trek Roscoe 8 apvieno izturīgu rāmi un plānākus 27,5 collu riteņus, lai izveidotu taku velosipēdu ar iespaidīgu kontroli un vieglu vadāmību. Velosipēds sver 31 mārciņu ar visām detaļām. Pateicoties šim svaram, velosipēds lielākajā daļā reljefa ir gluds.

Turklāt velosipēda mazie riteņi palīdz viegli veikt asākas kustības.

Trek Roscoe 8 smagais rāmis to nedaudz noslogo. Neskatoties uz to, tas joprojām spēj sasniegt iespaidīgu ātrumu līdzenās takās. Tā bremzes ir vājākas nekā lielākajai daļai konkurentu, tāpēc jūs, iespējams, nejutīsiet tik lielu motivāciju sasniegt tā maksimālo ātrumu.

Ja meklējat sabalansētu taku velosipēdu lētākā segmentā, jūs neatradīsiet piemērotāku velosipēdu par Trek Roscoe 8. Neraugoties uz iespaidīgo līdzsvaru starp izmēru, stabilitāti un ātrumu, tas ir viens no pieejamākajiem lielās markas velosipēdiem tirgū.

Plusi
27,5 collu riteņi nodrošina velosipēdam asu kustību
Smagāks rāmis nodrošina stabilitāti, nezaudējot lielu ātrumu.

Mīnusi
Vājākas bremzes prasa lielāku piepūli, lai tās pilnībā kontrolētu.

NORCO OPTIC C2

Norco Optic C2 galvenā pārdošanas priekšrocība ir tā balstiekārta. Velosipēdam ir īpaši izstrādāti amortizatori un 125 milimetru garš balstiekārtas gājiens. Brauciena laikā pa līdzenu taku jūs nekad nejutīsieties nekontrolējami.

Pateicoties Norco Optic C2 stabilitātei, jūs varat koncentrēties uz iespaidīga ātruma veidošanu gludās trasēs. Velosipēdam ir ideāli veidota ģeometrija, tāpēc nebrīnieties, ja ierasto taku pārvarēsiet ātrāk nekā parasti.

Protams, pat vislabākajam velosipēdam līdzenām takām ir trūkumi. Norco Optic C2 galvenais no tiem ir izturība. Rotori un bremžu kluči nolietojas ātrāk nekā citiem taku velosipēdiem, jo īpaši tāpēc, ka jūs nevēlēsieties pārtraukt braukt ar šo velosipēdu.

Tomēr, ja jums ir pieņemama neregulāra regulēšana, Norco Optic C2 ir viens no labākajiem taku velosipēdiem līdz šim.

Plusi
Viegls un daudzpusīgs taku velosipēds
Estētika

Mīnusi
Nav labākās bremzes

SALSA JOURNEYER SORA

Salsa Journeyer Sora līnijas lielākais trūkums ir rāmis. Atšķirībā no vairuma nozares standarta taku velosipēdu ar oglekļa rāmjiem, Journeyer Sora rāmis ir izgatavots no alumīnija sakausējuma. Tā rezultātā tas ir vieglāks velosipēds, kas daudziem taku braucējiem nav pa prātam.

Tomēr ar to šīs taku velosipēdu līnijas trūkumi beidzas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp