MTB Velosipēda apģērbs un aksesuāri

Vai vēlaties sākt braukt ar kalnu velosipēdu? Jums būs nepieciešama pareiza aprīkojuma, lai jūs būtu drošs un ērti, pētot takas.

Sākot no ķiverēm un cimdiem līdz kurpēm, džemperiem un aizsardzībai, šeit ir pārskats par būtiskākajām mtb velosipēdu apģērba un aksesuāru daļām, kas jums būs nepieciešamas.

Mēs arī apskatīsim izmērus un apspilvējumu, lai nodrošinātu perfektu piestāvību.

Sāksim!

Ķivere

Dzīvībai svarīgi ir valkāt ķiveri, braucot ar kalnu velosipēdu. Tā ir neaizstājama lieta jebkuram velosipēdistam un jāvalkā katru reizi, kad brauc. Tā ne tikai aizsargā jūsu galvu no potenciālām traumām, bet arī nodrošina ventilāciju, lai palīdzētu saglabāt jums vēsu un komfortablu sajūtu. Turklāt ir dažādi stili un krāsas, no kurām izvēlēties, tāpēc jūs varat atrast tādu, kas atbilst jūsu braukšanas stilam.

Izvēloties ķiveri, pārliecinieties, ka tā pareizi piestāv un ir sertificēta kādam regulējošam organismam, piemēram, Patērētāju produktu drošības komisijai. Papildus tam ņemiet vērā funkcijas, piemēram, noņemamas un regulējamas zemžokļu siksnas, ventilāciju un regulējamas siksnas. Beidzot, meklējiet ķiveri ar vīzīti, lai pasargātu acis no vēja, putekļiem un netīrumiem.

Kalnu velosipēdošana ar pareizu ķiveri var padarīt jūsu braucienu patīkamāku un drošāku.

Cimdi

Papildus ķiveres, vēl viens obligāts atribūts braukšanai ar kalnu velosipēdu ir labas kvalitātes cimdi. Cimdi palīdz aizsargāt rokas no vārījumiem, griezumiem un zilumiem. Tie arī nodrošina labu saķeri ar stūri un samazina trieciena vibrācijas.

Šeit ir trīs iemesli, kāpēc jums vajadzētu ieguldīt labos cimdus:

 1. Izturība – Meklējiet kvalitatīvus materiālus, kas izturēs ilgāk un sniegs jūsu rokām lielāku aizsardzību.
 2. Komforts – Izvēlieties cimdu pāri ar pieguļošu izmēru, kas neizkustēsies vai neizraisīs berzi.
 3. Daudzpusība – Meklējiet cimdus, kas var tikt izmantoti visos laika apstākļos, ieskaitot aukstumu, mitrumu un karstumu.

Cimdi ir būtiska daļa no jūsu MTB garderobes un palīdzēs jums braukt ērtāk. Ieguldiet labā pārī un izbaudiet savas piedzīvojumus.

Apavi

Lai kalnbraucētu ērti un droši, Tev nepieciešamas labas kurpes, tāpēc svarīgi ir ieguldīt pareizajā pārī.

Meklē kurpes ar labu saķeri un vilkmi, lai maksimāli palielinātu saķeri uz pedāļiem. Tām arī jābūt vieglām un ērti piestāvošām.

Kalnbraucēju kurpēm arī jābūt stingrai zolei, kas ir izturīga. Svarīgi ir arī nodrošināt, lai kurpes piestiprinātos droši un ka apakšpanti ir saderīgi ar pedāļiem.

Izvēloties pareizās kurpes, ņem vērā reljefu, jo dažas ir paredzētas grūtiem un nežēlīgiem ceļiem, bet citas – līdzīgākiem braucieniem.

Beigās pārliecinies, ka saņem kurpes, kas nodrošinās Tev nepieciešamo aizsardzību un atbalstu.

Krekli

Pareizai džemperim ir būtiska nozīme kalnu velosipēdēšanas komfortam un drošībai. Lai sasniegtu maksimālu komfortu un aizsardzību, pārliecinieties, ka izvēlaties džemperi, kas ir viegls un elpojošs, ar audumu, kas noņem sviedru. Tajā arī jābūt stratēģiskai ventilācijai un saules aizsardzībai.

Šeit ir dažas citas īpašības, kas jāņem vērā, izvēloties džemperi:

 1. Meklējiet plakanas šuves un raglāna piedurknes, lai samazinātu berzi.
 2. Izvēlieties džemperi ar atstarojošiem akcentiem vai logotipiem, lai palielinātu redzamību.
 3. Meklējiet džemperi ar kabatiņām, lai glabātu uzkodas vai citus priekšmetus.

Labam džemperim jābūt vieglam, ērtam un jānodrošina aizsardzība pret elementiem. Atcerieties izvēlēties tādu, kas piemērots jūsu ķermeņa tipam un braukšanas stilam, lai nodrošinātu drošu un patīkamu braucienu.

Aizsardzība

Vai jūs esat iesācējs vai pieredzējušs kalnu velosipēdists, jums ir jāaizsargā sevi, braucot pa takām.

Pirmkārt un galvenokārt, jums būs nepieciešama ķiveres, un ir daudz veidu, no kuriem izvēlēties.

Jums arī jāņem vērā papildu drošības ekipējums un apģērbs.

Ķiveris: Būtisks

Nav nozīmes jūsu prasmju līmenim, bet ir būtiski, lai jūs valkātu ķiveri, braucot ar kalnu velosipēdu. Ķiveres nodrošina aizsardzību pret galvas traumām, tāpēc tās ir obligātas ikvienam kalnu velosipēdistam.

Šeit ir trīs galvenās īpašības, kas jāņem vērā, izvēloties ķiveri:

 1. Pretestīgs pret triecieniem materiāls – Meklējiet ķiveri, kas izgatavota ar iekšējo putas audumu, kas absorbē triecienu un izkliedē spēku.
 2. Ar ventilāciju – Meklējiet ķiveres ar gaisa ventilāciju, lai nodrošinātu labāku gaisa plūsmi un elpošanu.
 3. Regulējama izmēra pielāgošana – Meklējiet ķiveres, kas ir aprīkotas ar regulējamām siksnām, lai varētu pielāgot izmēru jūsu galvas formai.

Ķiveres ir būtisks aizsargaprīkojums kalnu velosipēdēm un tās vienmēr jāvalkā. Izvēlieties pareizo ķiveri, lai nodrošinātu savu drošību, pārvarot takas.

Iespūšanas veidi

Aiz apmetņa, polsterējums ir svarīga kalnu riteņbraukšanas apģērba un aksesuāru sastāvdaļa, kas nodrošina papildu aizsardzību pret krišanām un sadursmēm. Polsterējums ir pieejams dažādās formās, piemēram, elkoņu un ceļu aizsargi, plecu aizsargi, un gurnu un astes kaulu aizsardzība. Ir svarīgi izvēlēties pareizo polsterējumu savām vajadzībām, jo tas nodrošinās papildu amortizāciju un aizsardzību pret nopietnām traumām. Polsterējumam jābūt vieglam, ērtam un elpojošam, lai jūs varētu koncentrēties uz braucienu. Pārliecinieties, ka pārbaudāt savu polsterējuma izmēru un pielāgojiet to atbilstoši savai ķermeņa tipam, lai nodrošinātu maksimālu komfortu. Ar pareizo polsterējumu jūs varat baudīt kalnu riteņbraukšanas pieredzi, nerūpējoties par traumām.

Apģērbu drošība

Papildus apspiešanai, apģērbi ir vēl viena svarīga kalnu velosipēdēšanas apģērba un aksesuāru daļa, kas nodrošina aizsardzību pret krišanām un sadursmēm. Iepērkoties kalnu velosipēdēšanas apģērbu un aksesuāru veikalā, meklējiet šādus priekšmetus:

 1. Izgatavoti no izturīgām, vieglām audumiem, kas nodrošina augstu aizsardzības līmeni.
 2. Aprīkoti ar regulējamām siksnām un aizvēršanām, lai nodrošinātu drošu piestiprinājumu.
 3. Iekļauj atstarojošus elementus, lai padarītu jūs redzamākus citiem braucējiem.

Noteikti izvēlieties apģērbu, kas ir speciāli izstrādāts kalnu velosipēdēšanai, jo tas būs projektēts, ņemot vērā kalnu velosipēdēšanu. Meklējiet priekšmetus, kas ir elpojoši un nodrošina labu ventilāciju, kā arī tos, kas ir ar ūdensnecaurlaidību un vējaizturību.

Visbeidzot, pārliecinieties, ka apģērbs pareizi piestāv, lai nodrošinātu maksimālu komfortu un aizsardzību.

Aizpildīšana

Lai gan apšaubām, ka kāju saudzēšana ir pirmais, ko jūs domājat, kad runa ir par kalnu velosipēdismu, tā ir svarīga daļa no jūsu velosipēdista garderobes. Elkoņu, ceļu un gurnu aizsargi nodrošina aizsardzību pret berzējumiem un potenciāliem lūzumiem. Turklāt daudzi braucēji izvēlas spilvenotus šortus papildu aizsardzībai un komfortam.

Šeit ir īss pārskats par dažādiem pieejamiem kalnu velosipēdismam paredzētiem saudzēšanas veidiem:

Saudzēšanas veids Apraksts
Elkoņu saudzētāji Izstrādāti, lai aizsargātu rokas no berzējumiem un lūzumiem.
Ceļu saudzētāji Izgatavoti, lai aizsargātu apakšstilbu no skrāpējumiem un zilumiem.
Gurnu saudzētāji Izveidoti, lai samitrinātu triecienu un absorbētu enerģiju.
Spilvenotie šorti Nodrošina papildu komfortu un aizsardzību braukšanas laikā.

Izvēloties saudzēšanu, ir svarīgi izvēlēties pareizo izmēru un piemērotību savai ķermeņa tipam. Saudzēšanas līdzeklim jāpiestiprina cieši, bet ne pārāk cieši, lai jūs varētu brīvi un ērti pārvietoties, braucot. Turklāt meklējiet elpojošus un vieglus materiālus, lai jūs varētu saglabāt svaigu un ērtu.

Ar pareizu saudzēšanu jūs varēsiet baudīt drošu un komfortablu braucienu. Tāpēc neignorējiet šo svarīgo daļu savā velosipēdista garderobē.

Izmērs

Vai jūs apsverat MTB velosipēda apģērbu un aksesuārus?

Svarīgi ir zināt izmēru veidus, kā noteikt savu ķermeņa izmēru un apģērba un aksesuāru dzimumu specifisko pieguļamību, uz kuru jūs skatāties.

Apskatīsim, kā nodrošināt, ka atradīsiet pareizo izmēru savām vajadzībām.

Skašu veidi

Pareizs izmērs ir galvenais, izvēloties MTB velosipēda apģērbu un aksesuārus. Ir trīs galvenie izmēri, kas jāņem vērā.

 1. Vispārējais izmērs: Šis izmērs ir balstīts uz skaitliskām mērījumu vērtībām, piemēram, mazs, vidējs, liels utt. Šis izmērs visbiežāk tiek izmantots priekšmetiem kā cimdiem, apaviem un ķiverēm.
 2. Skaitliskais izmērs: Šis izmērs ietver skaitliskas mērījumu vērtības collās vai centimetros, piemēram, 26 collas vai 65 centimetri. Šis izmērs tiek izmantots priekšmetiem kā džemperiem un šortiem.
 3. Individuāls izmērs: Šis izmērs tiek izmantots, ja velosipēdists vēlas pasūtīt apģērbu vai veloaprīkojumu, kas ir pielāgots viņa precīzajiem mērījumiem.

Neskatoties uz izvēlēto izmēru veidu, ir svarīgi nodrošināt, ka velosipēda apģērbs un aksesuāri piestāv pareizi, lai jūs varētu baudīt komfortablu un drošu braucienu.

Mērīšanas pamācība

Lai iegūtu pareizo izmēru savai MTB velosipēda apģērbam un aksesuāriem, ir svarīgi zināt mērīšanas pamācību. Krūšu, jostas un gurnu apkārtmēra mērīšana ir labs sākumpunkts, izmantojot elastīgu mērīšanas lenti. Pārliecinieties, ka mēra ķermeni atpūtas stāvoklī un nevelciet lentu pārāk cieši.

Arī kakla apkārtmērs ir svarīgs džemperiem un daudziem velosipēda augšdaļu veidiem. Mērījiet apkārt kakla pamatnei, turēdami lentu cieši, bet ne pārāk cieši.

Mērot iekšstigu, stāviet taisni un tad mērījiet no kroku līdz potītei.

Arī rokas garums ir svarīgs velosipēda jostām. Mērījiet no pleca līdz plaukstai.

Lai iegūtu pareizo izmēru velosipēda apaviem, izmēriet kāju no papēža līdz garākajai pirksta galiņai. Vispārējā kārtībā starp jūsu kāju un apaviem jābūt viena pirksta platumam.

Lai iegūtu pareizo izmēru čemodāniem, izmēriet galvas apkārtmēru.

Zināšanas par savām mērījumiem var palīdzēt jums iegūt vislabāko izmēru savai MTB velosipēda apģērbam un aksesuāriem.

Dzimuma specifiska piekāršanās.

Jūsu mērījumu veikšana ir tikai pirmais solis, lai atrastu piemērotu izmēru MTB velosipēda braukšanas apģērbam un aksesuāriem; ir arī svarīgi ņemt vērā dzimuma specifiskos izmērus.

MTB velosipēda braukšanas apģērbi un aprīkojums ir izstrādāti, lai piestāvētu atšķirīgi, ņemot vērā dzimumu. Šeit ir trīs galvenie punkti, ko ņemt vērā, izvēloties dzimumam specifisku apģērba izmēru:

 1. Sieviešu apģērbi parasti ir vairāk pielāgoti, ar mazāk pārmērīga auduma.
 2. Vīriešu apģērbi parasti ir vaļīgāki, ar vairāk vietas kustībai.
 3. Unisex apģērbi ir izstrādāti, lai piestāvētu abiem dzimumiem, bet tiem var nebūt tik izdevīga forma vai ērtība dažādu ķermeņa tipu gadījumā.

Bieži uzdotie jautājumi

Kāda veida teritorija vislabāk piemērota MTB velosipēda braukšanai?

Kalnu braukšana ar velosipēdu vislabāk piemērota bezceļa teritorijai, piemēram, netīrumu takām, akmeņainām ceļiem un kalniem. Tev būs nepieciešams velosipēds, kas ir izstrādāts, lai tikt galā ar grūtām virsmām, tāpēc pārliecinies, ka tas ir spējīgs veikt šo izaicinājumu.

Vai ir kādas īpašas drošības apsvērumi MTB velobraucējiem?

Jā, MTB velosipēdistiem ir īpašas drošības apsvērumu. Nēsājiet ķiveri, aprīkojiet savu velosipēdu ar apgaismojumu, palieciet redzami un esiet uzmanīgi apkārtējā vidē. Izmantojiet piemērotu apģērbu un aprīkojumu, lai aizsargātu sevi no laika apstākļiem. Pirms dodaties ceļā, pārliecinieties, ka kādam ir zināms jūsu maršruts.

Cik bieži jānomaina MTB velosipēda apģērbs un aksesuāri?

Cik bieži jūs nomaināt savas velo apģērbu un aksesuāru atkarīgs no tā, cik bieži jūs tos izmantojat. Regulāri pārbaudiet to stāvokli un nomainiet pēc nepieciešamības.

Vai ir noteikta veida, kā tīrīt un uzturēt MTB riteņbraukšanas apģērbu un piederumus?

Jums regulāri jātīra un jāsaglabā jūsu velosipēda apģērbs un aksesuāri. Lietojiet maigu mazgāšanas līdzekli un silto ūdeni, un ievērojiet ražotāja instrukcijas, lai iegūtu labākos rezultātus.

Kādas ir labākās MTB velosipēda apģērbu un aksesuāru zīmes?

Kuriem zīmoliem ir labākie MTB velosipēda apģērbi un aksesuāri? Populāri izvēles varianti ietver Pearl Izumi, Assos un Fox Racing.

Secinājums

Nav svarīgi, kāda ir jūsu prasmju līmenis vai pieredze, pareizam MTB velosipēda apģērbam un aksesuāriem ir būtiska nozīme drošai un patīkamai braucienam.

Ar pareizu ķiveri, cimdiem, apaviem, džemperi, aizsardzību, apspiedienu un pareizu izmēru jūs varat droši tikt galā ar takām un jauki pavadīt laiku.

Tāpēc negaidiet – ejiet ārā un sāciet izpētīt!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp