MTB Velosipēda apkope un remonts

Vai jūs esat dedzīgs kalnu velosipēdisti, kas meklē uzticamu kalnu velosipēdu servisu un remontu? Neiet tālāk!

Mēs piedāvājam visaptverošu servisu un remontu visiem MTB velosipēdu modeļiem un ražotājiem. Mēs palīdzēsim jums ar tīrīšanu, riepu apkopi, ķēdes smērēšanu, ātrumu regulēšanu, bremžu remontu un komponentu aizvietošanu.

Mūsu pieredzējušie tehniķi nodrošinās, ka jūsu velosipēds darbojas maksimālā veiktspējā. Negaidiet – sazinieties ar mums jau šodien, lai saņemtu servisu un remontu jūsu MTB velosipēdam!

Velosipēda tīrīšana

Jūs varat saglabāt savu kalnu velosipēdu labi darbojošu un lieliski izskatāmu, regulāri to tīrot.

Sāciet ar rāmja un komponentu ātru izskalošanu ar siltu ūdeni. Lietojiet mīkstu suku, lai uzmanīgi noberztu jebkādu netīrumu un dubļus.

Izskalojiet atkal ar tīru ūdeni un ļaujiet velosipēdam dabiski izžūt.

Tīriet un smērējiet ķēdi ar attīrītāju un smērvielu, un pārliecinieties, ka noņemat pārmērīgo.

Īpašu uzmanību veltiet pārnesumierīkam, bremžu vadiem un bremžu komponentiem.

Tīriet šķērsgriezumus ar mitru drānu un pārbaudiet riepu spiedienu.

Visbeidzot, pārbaudiet, vai visas skrūves un stiprinājumi ir cieši sasprādzēti un vai visi stiprinājumi ir droši.

Regulāra tīrīšana ir būtiska daļa no pareizas MTB velosipēdu apkopes un remonta.

Riepu uzturēšana

Riepu uzturēšana ir galvenā MTB velosipēdu apkopes un remonta daļa. Tā ietver bezkameru uzstādīšanu, riepu piepumpēšanu un defektu labošanu.

Apskatīsim katru no šīm uzdevumu sīkāk.

Bez kameras montāža

Uzstādīt bezkameru riepas uz kalnu velosipēda var būt sarežģīti, tāpēc ir svarīgi saprast procesu un būt pieejamiem pareizajiem rīkiem. Šeit ir daži padomi, lai jūsu uzstādīšana noritētu bez problēmām:

 • Pārliecinieties, ka jūsu riteņi ir pienācīgi sagatavoti, tos attīrot un nosusinot
 • Riepu pareizi un droši uzstādiet uz aploces
 • Uzklājiet blīvējumu un ļaujiet tam nostāvēties dažas minūtes
 • Uzpūšiet riepas ar pareizu spiedienu un pārbaudiet, vai nav noplūdes

Riepu piepūšana

Lai saglabātu savas MTB riepas labā stāvoklī, regulāra spiediena palielināšana ir būtiska. Tas nodrošina optimālu veiktspēju un drošību, braucot pa takām. Spiediena palielināšanas laikā pārliecinieties, ka izmantojat ieteikto PSI (mārciņas uz kvadrātpalču) atkarībā no braucēja svara un braucamās teritorijas.

Pirms katras braukšanas ir svarīgi pārbaudīt riepu spiedienu, jo tas ietekmē braukšanas kvalitāti. Pārmērīga riepu spiediena palielināšana var izraisīt raupju braucienu un palielinātu caurumu iespējamību. Nepietiekama riepu spiediena palielināšana var izraisīt sliktu saķeri un vadāmību, kā arī riepu ritēšanu. Lai nodrošinātu pareizu spiediena palielināšanu, izmantojiet labu kvalitātes pumpi ar precīzu spiediena mērītāju.

Turklāt, regulāri pārbaudiet savas riepas, lai noteiktu nolietojuma pazīmes. Nomainiet tās, ja nepieciešams, lai izvairītos no iespējamiem caurumiem un citām problēmām. Sekojot šiem vienkāršajiem soļiem, jūs iegūsiet maksimālu labumu no savas MTB braukšanas.

Dzīvokļa remonts

Turpinot savu riepu uzturēšanas rutīnu, ir svarīgi būt sagatavotam riepām, lai novērstu plīsumus, un tam nepieciešami pareizi instrumenti un materiāli to remontēšanai. Jums būs nepieciešama lapiņu komplekts, lapiņu līme, riepu atvilktnis un pumpis.

Lai remontētu plīsušu riepu, jums būs jānoņem riepa no rata un jāatrod caurums. Notīriet apvidu ap caurumu ar berzes spirtu, tad uzklājiet lapiņu ar līmi un nospiediet to nostipri vietā. Ļaujiet tai nožūt vairākas minūtes pirms riepas atkal uzstādīšanas uz rata.

Visbeidzot, pietūciniet riepu līdz pareizajai spiedienam un jūs esat gatavs braucienam!

 • Būt pareiziem instrumentiem un materiāliem
 • Atrast caurumu un attīriet apvidu ap to
 • Uzklāt lapiņu ar līmi
 • Piespiediet riepu līdz pareizajam spiedienam

Ķēdes smērēšana

Lai veiktu efektīvu MTB velosipēdu apkopi un remontu, nepieciešama pareiza ķēdes smērēšana. Jūsu velosipēda ķēdes regulāra eļļošana un tīrīšana nodrošinās gludāku pārslēgšanu un braukšanu. Lai smērētu ķēdi, sāciet ar tīru drānu un noslaukiet ķēdi, lai noņemtu iepriekšējo smērvielu un netīrumus. Tad uzklājiet plānu smērvielas slāni uz ķēdes, griežot pedāļus uz priekšu, lai palīdzētu vienmērīgi izplatīt eļļu. |

Smērvielas veids Kur uzklāt
Speciāla velosipēdam paredzēta ķēdes eļļa Ķēde
Tauki Ķēdes pivot punkti
Sausa smērviela Kabeļi un slēdža riteņi

Pārliecinieties, ka nepārsmērējat, jo tas var piesaistīt netīrumus un paātrināt ķēdes nolietošanos. Ļaujiet eļļai nokalt pirms braukšanas un atkārtoti uzklājiet to katru pāris mēnešus vai pēc brauciena slapjos apstākļos. Ievērojot šos soļus, jūs saglabāsiet savas MTB ķēdi labā stāvoklī un nodrošināsiet, ka jūsu velosipēds darbojas labākajā veidā.

Attaisīt ekipējumu

Kad esi pabeidzis savas ķēdes smērēšanu, ir laiks noregulēt savas pārnesumkārbas, lai sasniegtu optimālu veiktspēju. Pārnesumkārbu regulēšana var maksimāli palielināt brauciena efektivitāti, vienlaikus samazinot komponentu nodilumu un bojājumus.

Šeit ir četras lietas, kas jāņem vērā, regulējot pārnesumkārbas:

 • Pārbaudi ķēdes spriedzi un pārliecinies, ka tā nav ne pārāk vaļīga, ne pārāk cieša.
 • Pārliecinies, ka pārnesumregulatori ir pareizi noregulēti, lai tos varētu viegli sasniegt braucot.
 • Noregulē aizmugurējo pārnesumregulatoru, lai ķēde būtu pareizi līdzsvarota ar kaseti.
 • Noregulē priekšējo pārnesumregulatoru, lai nodrošinātu vienmērīgu pārslēgšanos starp zobratu ratiem.

Bremžu remonts

Jūsu bremzēm ir būtiska loma drošai un gludai braucienai. Ja jūsu bremzes jūtas mīkstas vai nereaģē, kad jūs nospiežat bremzes rokturus, var būt laiks veikt kādas remontdarbus.

Sāciet ar to, ka pārbaudiet bremzes, lai noteiktu, vai tajās nav kādas netīrumu daļiņas, kas varētu būt iestrēgušas bremzes klučos. Ja kluči ir nobrukuši, jums būs jāaizvieto tos.

Ja problēma ir saistīta ar vadību, var būt nepieciešams tos regulēt vai aizvietot. Pārliecinieties, ka eļļojat vadību, lai tā darbotos gludi.

Beidzot, pārbaudiet bremzes rokturus, ​​vai nav nekādu nolietojuma vai plīsuma pazīmju un, ja nepieciešams, aizvietojiet tos.

Ar pareizu apkopi jūsu bremzes būs drošas un uzticamas daudziem braucieniem.

Komponentu aizvietošana

Pēc tam, kad esi aprūpējis savus bremzes, ir laiks vērst uzmanību uz citiem komponentiem, kas var būt nepieciešams aizvietot tavam MTB. Komponentu aizvietošana var palīdzēt nodrošināt, ka tavs velosipēds darbojas vienmērīgi gadiem ilgi.

Šeit ir daži komponenti, par kuriem vajadzētu padomāt:

 • Ķēdes: Nolietotas ķēdes var samazināt tava velosipēda efektivitāti un izraisīt pārslēgšanas problēmas.

 • Rokturi: Pārbaudi, vai rokturi nav nolietoti vai saplaisājuši, jo tie var būt neērti un izraisīt vārtājas.

 • Pedāļi: Ja tavas pedāles skaļi čīkst vai neslīd brīvi, tās var būt nepieciešams aizvietot.

 • Riepas: Riepas vajadzētu pārbaudīt uz nolietojumu un bojājumiem, un aizvietot tos pēc nepieciešamības.

Komponentu aizvietošana var būt lielisks veids, kā nodrošināt, ka tavs MTB darbojas pareizi. Ar pareizajām rīcības un nedaudz zināšanām, tu vari saglabāt savu velosipēdu kā jaunu.

Bieži uzdotie jautājumi

Cik bieži vajadzētu veikt apkopi manai kalnu velosipēdam?

Jums vajadzētu apkalpot savu kalnu velosipēdu ik pēc 6 mēnešiem vai pēc katru 100 braukšanas stundu, kura iestājas agrāk. Tas nodrošinās, ka jūsu velosipēds paliek labā stāvoklī.

Kādas rīkus man vajag pamata kalnu velosipēda apkopei?

Lai uzturētu savu kalnu velosipēdu, jums būs nepieciešami daži pamata instrumenti, piemēram, sešstūra atslēgas komplekts, skrūvgrieži, riepu pacēlāji un sūknis.

Kāda ir labākā veids, kā uzglabāt manu kalnu velosipēdu?

Labākais veids, kā uzglabāt savu kalnu velosipēdu, ir to turēt vēsā, sausā vietā. Iekārtot to pie sienas vai iegādāties velosipēda statīvu, lai nodrošinātu tā drošību un novietotu to prom no ceļa. Pārliecinieties, ka tas ir pacelts no zemes, lai aizsargātu to no mitruma.

Vai ir kādas īpašas metodes kalnu velosipēda apkopei?

Jā! Kalnu velosipēda uzturēšana prasa regulāru tīrīšanu, daļu smērēšanu un nodilumu pārbaudi.

Kādas ir visbiežāk sastopamās problēmas ar kalnu velosipēdiem?

Visbiežāk sastopamās problēmas ar kalnu riteņiem ir plakanas riepas, vaļīgi komponenti un salauztas ķēdes. Var rasties arī problēmas ar pārslēgšanu, riepu skaļumu bremzēs un nolietotiem detaļām.

Secinājums

Tagad jums ir visi nepieciešamie dati, lai uzturētu savu kalnu velosipēdu labā stāvoklī.

Regulāra apkalpošanas rutīna, kas ietver tīrīšanu, riepu uzturēšanu, ķēdes smērēšanu, pārnesumu regulēšanu, bremžu remontu un komponentu nomaiņu, nodrošinās, ka jūsu velosipēds darbojas gludi un droši.

Ieguldiet laiku šo vienkāršo uzdevumu veikšanā, tas jums ietaupīs naudu ilgtermiņā un palīdzēs izbaudīt jūsu braucienu maksimāli.

Tāpēc nekavējoties nodrošiniet, ka jūsu kalnu velosipēds ir labākajā stāvoklī.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp