Pēc kārtas vadot lēcienus un nolaižoties: Soli pa solim ceļvedis MTB braucējiem

Kā tu izpēti aizraujošo kalnu riteņbraukšanas pasauli, pārvarot lēcienus un kritienus, tavi prasmes var sasniegt jaunas augstības. Ar katru lēcienu un nolaišanos tev būs sajūta par atspirdzinājumu un izaicinājumu, kas tevi gaida ceļā.

Bet kā tu vari pārvarēt šos briesmīgos šķēršļus ar eleganci un pašpārliecību? Sadalot procesu pārvaldāmās darbībās, pakāpeniski tu vari attīstīt savas prasmes un tikt galā pat ar visbailīgākajiem elementiem.

Pirms tu to pat nemanīsi, tu būsi paceļojies gaisā un iekritīsi kā profesionālis.

Būtiskie apģērbi lēcieniem un nolaišanās vietām

Gatavojoties lēcieniem un nolaišanās ar kalnu riteni, pārliecinieties, ka jums ir nepieciešamā aizsargaprīkojums, lai pārvarētu priekšā esošās izaicinājumus. Pirmā ekipējuma daļa, bez kuras nevajadzētu doties pa takām, ir labi pieguloša ķivere. Ir ļoti svarīgi aizsargāt savu galvu gadījumā, ja notiek kritiens vai sadursme. Meklējiet ķiveri, kas speciāli izstrādāta kalnu braukšanai, pārliecinoties, ka tā atbilst drošības standartiem.

Tālāk ieguldiet izturīgās cimdi, lai aizsargātu savas rokas. Braukšana pa takām ar lēcieniem un nolaišanos var būt smaga jūsu rokām, tāpēc cimdi ar polsterējumu un labu saķeri palīdzēs jums saglabāt kontroli un samazinās sitiena ietekmi.

Papildus nepieciešams atcerēties par ceļgalu un elkoņa sargiem. Šie aizsarglīdzekļi ir būtiski, lai aizsargātu jūsu locītavas no iespējamām traumām grūtos nolaišanās vai sadursmes gadījumos. Pārliecinieties, ka tie labi piestiprinās un sniedz pietiekamu segumu, lai aizsargātu jūsu elkoņus un ceļgalus.

Visbeidzot, apsvēriet pareizu acu aizsardzību. Lidojoši priekšmeti, zari vai kukaiņi var radīt riskus lēcieniem un nolaišanās laikā. Brilles vai saulesbrilles palīdzēs saglabāt jūsu acis drošas un koncentrētas uz priekšā esošo taku.

Ar pareizo aprīkojumu jūs būsiet gatavi pārvarēt lēcienus un nolaišanās ar pašapziņu un drošību prātā.

Pareizās ķermeņa pozicionēšanas tehnika

Sagatavojieties uzlabot jūsu braukšanas prasmes, pārvaldot pareizās ķermeņa pozicionēšanas tehnikas mākslu.

Lai izcēlāsiet lēcienos un nolaidienos, koncentrējieties uz līdzsvarotu stāju un nodrošiniet kontrolētu svara sadali uz jūsu velosipēda.

Šie pamataspekti uzlabos jūsu stabilitāti un kontroli, ļaujot jums pārvarēt izaicinošu reljefu ar pašapziņu.

Līdzsvars stāvoklim lēcieniem

Lai panāktu līdzsvarotu stāju šķēršļu pārvarēšanai, koncentrējieties uz stiprās centrālās daļas saglabāšanu un svara uzturēšanu centrā pār velosipēdu. Tas ir būtiski stabilitātei un kontrolei gaisā. Šeit ir kā sasniegt savu līdzsvaroto stāju:

 • Stipra Centrālā Daļa:

 • Aktivizējiet savas centrālās daļas muskuļus, lai stabilizētu savu ķermeni.

 • Iedomājieties, ka virs jūsu galvas ir šķiedra, kas pacel jūs uz augšu, saglabājot jūsu pozu augstu un centrētu.

 • Svara Sadalījums:

 • Uzturiet savu svaru vienmērīgi sadalītu starp jūsu rokām un kājām.

 • Vizualizējiet savu velosipēdu kā savas ķermeņa pagarinājumu, ar svaru pilnīgi līdzsvarotu pār to.

Kontrolēta svara sadale

Uzturiet precīzu kontroli pār svaru sadalījumu, pārvaldot pareizās ķermeņa pozicionēšanas tehnikas. Tuvojoties lēcieniem un nogāzēm ar kalnu riteni, koncentrējieties uz svara uzturēšanu centrā starp riteņiem.

Salieciet ceļgāžus un elkoņus, lai absorbētu triecienu un uzturētu līdzsvaru. Uzturiet galvu augstu, skatoties uz priekšu uz vietu, kur vēlaties doties.

Pārbīdiet svaru nedaudz atpakaļ, dodoties lejup, lai novērstu noslīdēšanu pāri stūra stienim, un pārbīdiet to uz priekšu, šķērsojot, lai uzturētu saķeri. Praktizējiet svaru pārbīdi gludi un pakāpeniski, lai izvairītos no pēkšņām kustībām, kas var izjaukt jūsu līdzsvaru.

Pirms brauciena pārbaudes saraksts

Jūsu velosipēda pārbaude pirms brauciena nodrošina drošību un optimālu veiktspēju trasēs. Lai nodrošinātu vienmērīgu un bezrūpīgu braucienu, ievērojiet šo pirmsbrauciena pārbaudes sarakstu:

 • Vizuālā pārbaude:

 • Pārbaudiet vai redzama kaitējuma rāmim, riteņiem vai komponentēm nav.

 • Meklējiet atslābušas skrūves vai detaļas, kas varētu būt nepieciešams pieskrūvēt.

 • Funkcionālā pārbaude:

 • Pārbaudiet bremzes, lai nodrošinātu to reakciju un novērstu trīcošanu.

 • Pārbaudiet riepu spiedienu un meklējiet jebkādas nodiluma vai bojājumu pazīmes.

Uzticības veidošana uz maziem elementiem

Sāciet pakāpeniski risināt nelielus šķēršļus un iezīmes, lai veidotu savu pašpārliecību kā kalnu riteņbraucējs. Sāciet ar pamata šķēršļiem, piemēram, maziem sakņiem, akmeņiem vai koka gabaliem takā. Piekļūstiet šiem elementiem ar vidēju ātrumu, turot acis koncentrētas uz priekšu, lai izvēlētos gludāko ceļu. Veiksmīgi pārvarot šos nelielos izaicinājumus, jūsu pašpārliecība dabiski pieaugs.

Tālāk praktizējiet pie nelielām krišanām, sākot ar tām, kas ir tikai daži collas no zemes. Koncentrējieties uz savu ķermeņa pozicionēšanu, turot svaru nedaudz atpakaļ un locījot elkoņus un ceļus, lai absorbētu triecienu. Sāciet ar lēnu ātrumu un pakāpeniski palieliniet to, kad kļūsiet ērtāks ar tehniku.

Virzieties uz nelielām lēcienām, lai vēl vairāk uzlabotu savu pašpārliecību. Sāciet ar galda veida lēcieniem vai nelielām starta rampām. Atcerieties saglabāt vienmērīgu tempu, palikt atslābinātiem un izmantot savus roku un kāju, lai kontrolētu riteni gaisā. Katru veiksmīgu mēģinājumu veicot, jūs iegūsiet vairāk pašpārliecības rīkojoties ar lēcieniem un krišanām takā.

Virzīties uz lielākiem lēcieniem un kritieniem

Kā jūs attīstāties savā kalnu riteņbraukšanas prasmē, pāreja uz lielākiem lēcieniem un kritieniem prasa progresīvu pieeju, lai nodrošinātu gan drošību, gan panākumus. Šeit ir daži galvenie soļi, kas palīdzēs jums progresēt ar pašapziņu:

 • Lēciena Tehnikas Pārvaldīšana:

 • Koncentrējieties uz ātruma palielināšanu, lai pārvilktu atstarpi vai izkritumu.

 • Praktizējiet priekšējā ritenis viegli pacelt pirms aizmugurējā ritenis, lai panāktu līdzsvarotu startu.

 • Nolaišanās Prasmju Uzlabošana:

 • Iemācieties absorbēt triecienu, izmantojot savus kājas un rokas, lai izlīdzinātu nolaišanos.

 • Mērķējiet uz abu riteņu vienlaicīgu nolaišanos, lai uzturētu stabilitāti un kontroli.

Izvērstie triki un padomi meistarībai

Lai uzlabotu savas kalnu riteņbraukšanas prasmes nākamajā līmenī, iekļaujiet avanzētas trikus un padomus, lai pārvarētu lēcienus un nobīdes. Progresējot savā braukšanā, būtiska ir tehnikas pilnveidošana. Koncentrējieties uz savu ķermeņa pozicionēšanu startējot un nolaižoties. Saglabājiet saliektas elkoņus un ceļus, kas ļaus labāk absorbēt triecienu. Turklāt praksē iemācieties skatīties uz priekšu uz vietu, kur vēlaties nolaižoties, nevis uz zemi.

Pieredzējuši braucēji bieži izmanto tehniku, ko sauc par "iepriekšēju izlādi", lai radītu vairāk jaudas startam. Tas ietver ķermeņa un amortizatoru saspiest, tieši pirms lēpjas lēciena. Šeit ir būtiska laika norāde; atbrīvojiet šo uzglabāto enerģiju, kad atstājat lēpju, lai paceltos augstāk un tālāk.

Nesaskaroties ar nobīdēm, centrēta pozīcija pār riteni ir būtiska. Nedaudz pārvietojiet svaru atpakaļ, kad rullējat no malas, lai novērstu nolaišanos virs stūres. Nolaižoties, absorbējiet triecienu, saliecot ceļus un elkoņus, lai vienmērīgi pārejtu atpakaļ uz braukšanas pozīciju. Šo avanzēto tehniku pārvaldīšana uzlabos jūsu pašpārliecību un kontroli taku.

Bieži uzdotie jautājumi

Kā laika apstākļi var ietekmēt manu spēju veiksmīgi veikt lēcienus un nolaišanos?

Laika apstākļi, piemēram, vējš, lietus vai ekstrēma karstums, ietekmē jūsu spēju veikt lēcienus un kritienus ar kalnu riteņa velosipēdu. Šie faktori var ietekmēt saķeri, redzamību un velosipēda vadāmību, tāpēc vienmēr novērtējiet apstākļus pirms mēģināt sarežģītus manevrus drošības nolūkos.

Vai ir kādi specifiski vingrinājumi vai izstiepšanās, ko es varu veikt, lai uzlabotu savu līdzsvaru un kontroli pār lēcieniem un nolaidumiem?

Lai uzlabotu līdzsvaru un kontroli lēcienos un kritienos, izmēģiniet vingrojumus, piemēram, vienas kājas čuguna un stabilitātes bumbas planšu. Stiepšanās, piemēram, gūžas locītavu un teļu stiepšanās, arī var palīdzēt. Pastāvīga prakse uzlabos jūsu prasmes.

Ko man darīt, ja es jūtos nervozs vai uztraucies pirms mēģinot lecienu vai kritumu?

Ja jūtat nervozitāti vai uztraukumu pirms lēkšanas vai nolaišanās, ņemiet dziļas elpas, lai nomierinātos. Vizualizējiet sevi veiksmīgi pabeidzot manevru. Koncentrējieties uz savu tehniku, uzticiet savas prasmes un atcerieties, ka ir labi sākt mazā un progresēt pakāpeniski.

Kā es zinu, ka esmu gatavs progresēt uz lielākiem lēcieniem un kritumiem?

Kad jūs sistemātiski pārvaldāt tehnikas un jūtaties pārliecināti par mazākiem lēcieniem un kritieniem, tas liecina, ka jūs esat gatavs progresēt. Uzticieties saviem prasmēm, domāšanas veidam un instinktiem. Pakāpeniski izaiciniet sevi, lai attīstītos uz lielākiem elementiem savā tempā.

Vai ir kādas bieži sastopamas kļūdas, ko braucēji izdara cenšoties pārvarēt šķēršļus un nobeigumus, par kurām man vajadzētu būt informētam?

Mēģinot veikt lēcienus un krišanas, ņemiet vērā bieži sastopamus kļūdas, piemēram, pārāk daudz atklājoties atpakaļ, nepilnīgi piesakoties vai bremzējot gaisā. Vingrojiet pareizu tehniku, koncentrējieties uz savu formu un pakāpeniski palieliniet pašpārliecību.

Secinājums

Tagad, kad esi pārvaldījis lēcienus un kritienus, turpini trenēties un izaicini sevi uz jauniem augstumiem. Atceries vienmēr valkāt savu obligāto apģērbu, uzturēt pareizu ķermeņa pozīciju un veikt priekšbraukšanas inspekciju pirms pieņemšanās pie jebkura elementa.

Sāc ar maziem elementiem un pakāpeniski virzies uz lielākiem lēcieniem un kritieniem, veidojot pašpārliecību pa ceļam. Ar pūlēm un apņemšanos tu drīzumā būsi gaisā ar vieglumu.

Turpini braukt!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp