Viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt brīvdienu, ir doties uz takām ar kalnu velosipēdu agri no rīta skriet vai braukt pēcpusdienā.
Es braucu pa dažādiem apvidiem, dažos sausos un dažos slapjos. Spiežot pedāļus pa šīm teritorijām, es sastopos ar ūdeni, smiltīm, dubļiem un mālu, kas braukšanas laikā uzkrājas un izžūst. Pēc desmit vai vairāk jūdzēm, kas nobrauktas ar velosipēdu, pēdējais, ko vēlos darīt, kad atgriežos mājās, ir nomazgāt savu kalnu velosipēdu.
Laiks atkal un atkal man ir pierādījis, ka vislabākais ir rīkoties tieši pretēji.
Vai man vajadzētu mazgāt savu kalnu velosipēdu pēc katra brauciena?
Īsā atbilde ir “jā” – mums abiem ar jums ir jāparūpējas, lai mēs nomazgātu savus kalnu velosipēdus, kad esam atgriezušies mājās. Ne vienmēr ir jāveic rūpīga mazgāšana, taču liekais dublis un netīrumi ir jānovāc.
Pat ja ceļojat kopā ar velosipēdu, atrodiet šļūteni savā kempingā vai viesnīcā un izsmidziniet to pirms atkārtotas braukšanas vai došanās mājās. Tomēr, kad esat mājās, ieplānojiet veltīt stundu un veltiet laiku tam, lai mazgātu savu kalnu velosipēdu, kā tas ir pelnījis.
Mazgājot velosipēdu pēc katras izbrauciena reizes, mēs pagarinām tā kalpošanas laiku un ilgtermiņā novērtēsim ieguldītās pūles.
Cik bieži man vajadzētu mazgāt savu velosipēdu?
Detalizēta mazgāšana ietver mazgāšanu ar attaukošanas līdzekli, ķēdes eļļošanas līdzekli un pulēšanas līdzekli. Šī mazgāšana parasti notiek pēc diviem sarežģītiem braucieniem.
Līdz tam laikam man bija vairāk nekā 20 jūdzes un netīrumu slāņi katrā spraugā. Šī mazgāšana aizņem no 30 minūtēm līdz stundai, nodrošinot, ka katra vieta ir notīrīta un pēc tam apstrādāta ar atbilstošām eļļām un pulēšanas līdzekļiem.
Man patīk pārliecināties, ka pēc katras mazgāšanas reizes tas ir pilnīgi sauss, lai neļautu ūdenim aizkavēties. Kad tas ir izžāvēts, es to pārnesu uz garāžu, lai pasargātu no nelabvēlīgiem laikapstākļiem.
Kas notiek, ja es nemazgāju savu kalnu velosipēdu pēc katra brauciena?
Ja velosipēdu nemazgājat tikai vienu vai divas reizes, bojājumu nav.
Es ik pa laikam varu izlaist vienu mazgāšanu, taču mana pieredze, kas gūta, nemazgājot iepriekšējo kalnu velosipēdu, ir lika man pārliecināties, ka es šo ieradumu neturpinu vairāku iemeslu dēļ.
Netīrumi un nosēdumi
Rūsas
Skaļa pārslēgšanās
Nomazgājiet netīrumus un nosēdumus
Mana pieredze liecina, ka, ilgstoši nemazgājot velosipēdu, var rasties netīrumi un nosēdumi. Tas nozīmē, ka smiltis un netīrumi var saglabāties un nodilināt pārnesumus un ķēdes ātrāk nekā tīrā velosipēdā.
Tas bieži notiek, ja pēc intensīvas braukšanas velosipēdu vairāk laika pavadāt, tikai apsmidzinot, nevis kārtīgi nomazgājot un notīrot netīrumus. Ķēdē izveidojušies nosēdumi neļaus tai kustēties un noņemt pārnesumu.
Rūsas
Ja uz velosipēda atstāj dubļus vai lietus ūdeni, velosipēda alumīnija un tērauda detaļas var sarūsēt. Tērauds nebūs tik izturīgs pret rūsu kā alumīnijs.
No estētiskā viedokļa tā ir acīm redzama neērtība, taču tā var arī sākt bojāt mūsu velosipēdus. Pēdējais, kas mums ir nepieciešams takā, ir velosipēda bojāšanās un kilometru attālumā no automašīnas.
Skaļi pārslēgšanās
Viena no lielākajām problēmām, ko es ievēroju, ja regulāri nemazgāju savu kalnu velosipēdu, ir skaļā pārslēgšanās brauciena laikā. Man patīk patīkams, kluss velosipēds, kas palīdz koncentrēties uz braucienu.
Skaļa pārslēgšanās traucē šo mieru. Tas arī rada troksni citiem, kas var atrasties uz takas. Ja kāds nav iztīrījis savu velosipēdu, es varu dzirdēt, ka viņš tuvojas, pirms es viņu redzu.
Saistīts raksts – Kā uzturēt velosipēdu – būtiskākie apkopes padomi
No kā jāizvairās, mazgājot kalnu velosipēdu?
Lai gan jums var šķist, ka varat izmantot jebko, ja vien tas notīra jūsu velosipēdu, ir dažas lietas, no kurām mazgāšanas laikā vajadzētu izvairīties.
Izvairieties no augsta spiediena
riteņu atstāšana uz riteņiem
lētas birstes lietošana
Izvairieties no augsta spiediena
Mazgājot kalnu velosipēdu, paturiet prātā, ka dažas detaļas ir trauslas. Es parasti izmantoju dārza šļūteni, bet vispirms noņemu sprauslu un tad pārējā procesā izmantoju ūdeni ar samazinātu spiedienu.
Var šķist, ka, izmantojot augstu spiedienu, būs viegli. Dažās velosipēda vietās tas varētu būt labi, taču šis spiediens ir pietiekami spēcīgs, lai sabojātu pārnesumus un transmisiju.
Riteņu atstāšana uz riteņiem
Kad rūpīgi mazgāju savu kalnu velosipēdu, es noņemu riteņus. Tas tiek darīts vienkārši tāpēc, lai es varētu aizsniegt visas velosipēda daļas un pārliecināties, ka visur notīrīju netīrumus un nosēdumus. Jāatzīst, ka es to nedaru katru reizi, bet ir labi reizi pāris braucienos patiešām to izdarīt.
Atstājot velosipēdu stāvēšanai, jūs piespiežat to izdarīt spiedienu uz statīvu, kas var tikt apdraudēts mazgāšanas laikā. Turklāt pastāv iespēja, ka jūs varat palaist garām dažus netīrumu un nosēdumu spraugas, kas vēlāk izraisa rūsu.
Lētas birstes izmantošana
Lētas birstes parasti ir plānas un ar maziem sariņiem. Lai labi nomazgātu savu kalnu velosipēdu, ir nepieciešama izcila smaga birste ar daudz sariņiem.
Bez pietiekami spēcīgas sukas varētu būt grūti noņemt iežuvušos netīrumus un dubļus. Man uz kalnu velosipēda uzšļakstījušos un pielipušo nosusināto mālu mazgāšanai ir nepieciešama laba birste un daudz elkoņu smērvielu.
Izžāvējiet velosipēdu
Neatkarīgi no tā, cik labi jūs mazgājat savu velosipēdu, ja pēc tam to neizžāvēsiet, tas joprojām var sākt rūsēšanas stadiju un sākt bojāties. Jums jāpārliecinās, ka velosipēdu žāvējat ar dvieli, bet pārnesumkārbai izmantojiet citu dvieli.
Pēc velosipēda nosusināšanas es rāmim pievienoju pulēšanas līdzekli. Tas ne tikai padara to spīdīgu, bet arī pulēšanas līdzeklis aizsargā mana velosipēda krāsu, un rāmis kopumā tiek pasargāts no gaisā esošās sāls un ūdenī atrodamajiem liekajiem minerāliem. Katra vide ir atšķirīga, un šo elementu iedarbība var ietekmēt velosipēdu.
Pēc mazgāšanas velosipēdu uzglabājiet tā, lai tas nebūtu jūtams.
Kad es savu kalnu velosipēdu rūpīgi nomazgāju, es dodos uz priekšu un uzglabāju velosipēdu garāžā. Es gribu nodrošināt, lai tas tiktu pasargāts no lietus, sniega un visa cita, kas var sabojāt manu velosipēdu.
Ja jums nav garāžas, iesaku novietot velosipēdu telpās, šķūnī vai istabas stūrī. Ja dzīvojat dzīvoklī vai mājoklī, pārliecinieties, ka esat to pacēlis un novietojis skapī vai jūsu paredzētajā āra telpā.